28 Haziran 2016 Salı

MAŞA KUZU ÇEVİRME KORDON! İZMİR DE KUZU ÇEVİRME!

          İzmir'de kuzu çevirme nerede yenir!
          Kordon da enfes Çoban  kuzu çevirme restoranı!


    Evet sevgili blogcanlarım!Sizler için artık mekanlara da gidiyorum ve bu anlamda sevgili eşim Mehmet Duran bey ile mekan yazılarımı da burada paylaşmak istiyorum!Çünkü hafta sonları yada akşamları dışarıda vakit geçirmek, keyifle hoş sohbet eşliğinde yemeğimizi yemek için bazen nereye gitsek diye eminim hepimiz çok düşünüyoruz ve tabi gittiğimiz mekandan memnun ayrılmakta çok önemli!Zaten dışarıya günün yorgunluğunu atıp, ailemizle sevdiklerimizle keyif yapmak için çıkıyoruz ama mekandan memnun kalmazsak o akşamımız berbat oluyor, en azından bizim için durum böyle! O yüzden elimden geldiğince gittiğimiz mekanlardan da sizlere bahsetmek istiyorum...

     Çoban Kuzu Çevirme 

Akdeniz Caddesi, Akdeniz Mahallesi No:5/A Kordon Otel Karşısı Pasaport – Konak/ İZMİR adresinde yeni açılmış şirin bir yer!

             

İletişim ve Rezervasyon için: 0(232) 483 48 32

Gsm: 0(506) 304 32 94


Çoban kuzu çevirme de kuzular Balıkesir 'den geliyor.Kuzular 10_15 kilo ağırlığında, kıvırcık ve kuyruksuz!
Kars Kağızmandan gelen özel tuz ile marine edilerek meşe odunu ateşinde 5 saat kendi yağıyla pişiyor ve lokum gibi bir et oluyor. Aslında bana biraz yağlı geldiğini itiraf etmeliyim ama etlerin lokum gibi olmasını sağlayan da o yağ ve inanın çok lezzetliydi!
   
Çoban kuzu çevirme!
                                   


Çoban kuzu çevirme!
Çoban kuzu çevirme!
                    

       Fotoğraflarda da gördüğünüz gibi özel bakır kaplarda ve altında ateşiyle servis etmelerini de çok beğendim, çünkü soğuk et lezzetini kaybeder ve yağ donar.
     Nefis odun ateşinde pişmiş ekmekleri, salataları, mezeleri, ciğerli fıstıklı pilavı ve bıldırcın kebabıyla (tatmadım ama bir gün onun için de ayrıca gideceğim) bizden tam not alan nezih ve şık bir mekan! 


    
Çoban kuzu çevirme!
                                          
                             

Tabi ki böyle şahane bir lezzeti  tatlıyla da taçlandırmasak olmazdı!Çoban kuzu çevirme bunu da düşünüp, ilk defa yediğim fıstık sarma tatlısıyla lezzeti doruklara çıkarmayı başarmışlar:)
Çoban kuzu çevirme!
Bence İzmir!in göbeğinde böyle bir mekanı mutlaka denemenizi öneririm, çünkü bu tatlar anlatılmaz, yaşanır:))
Fiyatları da gayet uygun! Eti gram ile veriyorlar ve yanında ciğerli pilavı, kaşık salatası, kendi pişirdikleri puf ekmek ve yeşilliğiyle yaklaşık 150-200 gr etle 30 tl. civarında ödüyorsunuz...
Bu güzel lezzetlerle bizi tanıştırdığı için Çoban kuzu çevirme sahibi Kerim beye ve oğluna güzel davetleri için çok teşekkür ederim!
Sevgiyle ve takipte kalın...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Bumerang - Yazarkafe

Blog Arşivi

Sayfa Görüntü